Strona główna 0_Slider Do więzienia za pobicie i znieważenie obywatela Ukrainy

Do więzienia za pobicie i znieważenie obywatela Ukrainy

5

Szarpał, uderzał, obrażał, groził gwałtem współlokatorkom, próbował siekierą rozwalić drzwi. Wspierał go ojciec. 23-latek z Żarowa został skazany na karę bezwzględnego więzienia za napaść na tle narodowościowym – podaje Gazeta Wyborcza.

Patryk S. napadł na Dymitra D. na klatce schodowej budynku, gdzie obywatel Ukrainy wraz z innymi osobami wynajmował mieszkanie. Żarowianinowi nie podobało się pochodzenie 20-latka. – Patryk S. zaczął go szarpać, znieważać z powodu przynależności narodowej, mówił, że go pobije, groził gwałtem kobietom, które z nim mieszkały – Alinie i Wiktorii – mówi GW prokurator Tomasz Orepuk ze świdnickiej Prokuratury Okręgowej. Do działań włączył się ojciec 23-latka, Mirosław S.

Dymitr D. zdołał uciec do domu, to jednak nie powstrzymało agresji sąsiadów. Patryk S. próbował siekierą rozwalić drzwi, cały czas sypały się groźby i wyzwiska. Za pobicie ze znieważeniem i groźby na tle narodowościowym oraz zniszczenie drzwi 23-latek został skazany przez świdnicki sąd na karę 14 miesięcy więzienia. Jego ojcu sąd wymierzył karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 2 lata. Mężczyzna ma także w liście wysłanym do sądu przeprosić poszkodowane i zapłacić 1000 złotych na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Wyrok nie jest prawomocny.

/opr. asz/

 

 • Politolog z Katowic

  Siekiera? Chyba ktoś po roku emisji w kinie oglądał w internecie “Wołyń”. W Wierzbnej są konie, a w “Wołyniu” UPA rozrywa końmi żołnierza AK idącego na pertraktacje z banderowcami, takiego pomysłu nie mieli żarowianie.

  • nmisiek

   I co to ma znaczyć? Lub co (kogo) usprawiedliwiać?

 • Wiktor Lis

  No i powiedzcie. Co siedzi w głowach takich jełopów jak ten gówniarz i jego tatuś ??? Słoma ???? Toż tylko czekać jak w Anglii zaczną lać na potęgę Polaków za to, że są Polakami…. Skąd w tym kraju bierze się takie buractwo ???!!! Gdybym mógł to bym ww. “patriotów” zabrał do wojska, zimą na poligon na 2 miesiące i dałbym taki wycisk, że po odbyciu służby obydwaj chodziliby jak szwajcarski zegarek…

  • Polak

   Oni nie mają nic w głowie to zwykła patologia kary powinny w takim wypadku być bardziej surowe i nie powinno być nic w zawieszeniu .

  • Agnieszka Nowak

   W Anglii leją Polaków ale tam jak i w Polsce jest to zjawisko niszowe.