Strona główna Wydarzenia Świdnica Zabezpieczą niedokończony budynek Hospicjum

Zabezpieczą niedokończony budynek Hospicjum

4

Rada Miejska zadecydowała o przekazaniu 30 tysięcy złotych na zabezpieczenie niedokończonej budowy przy ul. Leśnej w Świdnicy. W budynku miało powstać stacjonarne hospicjum.

Inwestycji podjęło się Towarzystwo Pomocy Chorym “Hospicjum”, które chciało zapewnić całodobową opiekę osobom w ostatnim stadium chorób nowotworowych. Organizacja otrzymała od miasta grunt za symboliczny 1% wartości, w ramach budżetu obywatelskiego pozyskała 900 tysięcy złotych na budowę. Inwestycja miała kosztować 4,5 miliona złotych, ale nie udało się pozyskać brakujących środków ani z dotacji, ani ze spadku zapisanego społecznikom przez zamożnego przedsiębiorcę (proces trwa od ponad 3 lat).

Na wniosek Towarzystwa miasto zgodziło się na przejęcie rozpoczętej budowy w zamian za odstąpienie od roszczeń o 900 tysięcy złotych z budżetu obywatelskiego. Jak zapewniała prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, miasto nie chciało, by ta sytuacja zaważyła na działalności Towarzystwa, które od lat niesie pomoc domową ciężko chorym ludziom, także mieszkańcom Świdnicy.

30 tysięcy złotych ma zostać wykorzystane na zabezpieczenie rozpoczętej budowy. Na razie nie ma konkretnego planu, co dalej. Miasto nie wyklucza sprzedaży obiektu na cel zbliżony do pierwotnego celu.

/asz/

 • henryk

  Na schronisko dla psów znalazło się 2.5 mln.a dla ludzi już nie.

  • Natalia

   Tu masz racje ale jest jeden punkt KK nie znosi konkurencji . Wielka szkoda tyle lat dzialalnosci, poswiecenia i zaagazowania wielu ludzi tym wolontariuszy przykre.

   • henryk

    Wystarczyło odebrać środki przeznaczone na tzw,hospicjum ojca Pio.Stało się komercyjne,bo nie ma umowy z NFZ a to o ile pamiętam było warunkiem przeznaczenia środków.

    • YES

     wystarczyło przyjąć Maybacha od bezdomnego :-)))