Strona główna 0_Slider WOŚP w Świdnicy: mieszkańcy byli bardzo hojni!

WOŚP w Świdnicy: mieszkańcy byli bardzo hojni!

53

Widowiskowy pokaz sztucznych ogni przed Galerią Świdnicką zakończył w Świdnicy 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dla sztabu magiczna godzina 20.00 nie oznaczała jednak końca pracy. Od popołudnia trwa przeliczanie puszek wolontariuszy i mimo że do końca wciąż daleko, rekord nie jest wykluczony.

W ubiegłym roku Świdnica wspólnie z gminą Marcinowice zebrała 138 tysięcy złotych. Dzisiaj, jak informował szef sztabu Mariusz Kozłowski, po przeliczeniu ok. 100 puszek jest już ponad 100 tysięcy złotych. Fantastycznie udała się licytacja, prowadzona w Galerii Świdnickiej. – Poszło wszystko, co do najmniejszego fantu i jeszcze było mało! – mówi Violetta Sobczak, która poprowadziła akcje wspólnie z Grzegorzem Godulą. Najwyższą cenę udało się uzyskać za lot balonem z Krzysztofem Zapartem – 1400 zł i za jeden z pięciu tortów Eugeniusza Kępy – 1100 złotych. Po podliczeniu już wiadomo – do tuby wpadło 20 520.52 zł (ta kwota nie została jeszcze doliczona do ogólnej sumy zbiórki ze Świdnicy).

1400 złotych – za tyle Gabriela Zielińska wylicytowała lot balonem!

Orkiestra zagrała w całym powiecie świdnickim. Szczegółowe informacje o efektach zbiórki w Strzegomiu, Żarowie, Jaworzynie Śląskiej, Strzelcach, Dobromierzu i Świebodzicach podamy już jutro.

Przypomnijmy, celem tegorocznego finału WOŚP jest doposażenie w nowoczesne urządzenia medyczne oddziałów noworodkowych w całej Polsce.

/red./
Zdjęcie Violetta Sobczak

Światełko do nieba przed Galerią Świdnicką, zdjęcia Dariusz Nowaczyński:

 • Violetta Ostrowska

  Dopiero teraz widać że Świdnica żyje ! Światełka życia?

  • Natalia

   Czym zyje ? zebractwem .

   • Mareczek

    Nic dodać nic ująć. Prawdziwa Polka, katoliczka, kwiat polskiej inteligencji.

    • Natalia

     Odczep sie mam swoje zdanie za dlugo na tym swiecie zyje . Dalas 5 zlotych poprawilas swoje ego . rozeizyj sie ile ludzi czeka na realna pomoc . Barbarzynstwem jest twierdzic , ze te dzieci sa wolonariuszami czego , zebraniem pieniedzy od naiwnych ludzi. Ile kosztow poszlo na naklejki, baloniki itp. Zostan na codien wolontariuszem np . Hospicjum zobacz ile jest niepelnosprawnych dzieci i umeczonych rodzcow dotknietych tym nieszczesciem . Finanse Owsiaka plywaja w metnej wodzie kto widzial faktury , rozliczenia . To sa fakty Zloty melon czy jakas tam mrowka cala to jest kuriozum . Tym powinno zainteresowac sie CBA kto dal przyzwolenie i daje parasol ochronny nad nim. Najlepiej dowalic Polka i Katoliczka a o moja inteligencje sie nie martw racze Ty masz problemy z ocena rzeczywistosci.

     • abc

      Odczep się od Owsiaka. Nie dajesz pieniędzy to nie wymagaj. Zobacz ile pieniędzy zbiera rocznie kościół a jaki jest efekt ich zbiórek. Jaki procent zebranych pieniędzy Rydzyk przeznaczył faktycznie na pomoc potrzebującym???

      Fakty są takie, że gdyby nie takie akcje to wyposażenie polskich szpitali byłoby znacznie skromniejsze.

      Kiedyś sporo działałem społecznie i charytatywnie. W swoim życiu spotkałem wielu ludzi takich jak Ty, którzy dużo krzyczą a mało robią. Jeśli twierdzisz że jesteś wierząca, to tym bardziej źle o Tobie świadczy.

     • YES

      a dlaczego Tato ma pomagać biednym? to nie mieści sie w jego biznesplanie :-))))

     • abc

      Racja. Przecież Tato jest tak biedny, że jak łabędzie go widzą, to same mu chleb rzucają.

     • Natalia

      ABC i dodam D Ty dobrze wiesz w jakiej metnej wodzie plywaja finanse roznej masci fundacji tych pieniedzy nikt nie kontroluje. Naiwni albo robicie wrazenie zbawcow swiata.

     • abc

      I tu się mylisz. Przez wiele lat działania spotkałem różnych ludzi i widziałem w szczegółach jak działają organizacje. Każda miała swój statut i zgodnie z nim skrupulatnie rozliczała się z finansów. Ty piszesz o jakimś marnym promilu nadużyć, ja natomiast o całej rzeszy uczciwych ludzi, którym Ty zwyczajnie ubliżasz pisząc takie bzdury.

      Albo jesteś naprawdę młodą i naiwną osobą albo na starość już Ci bije na dekiel.

     • JAcenty

      Masz całkowitą rację, zacznij od fundacji Lex Veritatis niejakiego Rydzyka

     • JAcenty

      Według opublikowanych sprawozdań finansowych fundacja WOSP na koszty administracyjne wydała 4,7 mln zł. Oznacza to, że z każdej zebranej złotówki na koszty poszło 8 groszy. Takie same dane dla Caritasu opublikowane w sprawozdaniu wykazały koszty 3,4 mln zł, czyli od każdej zebranej złotówki na koszty administracyjne fundacji poszło 16 groszy. Koszt finału, wydruku serduszek, światełka do nieba nie są pokrywane ze składek tylko z wpływów od sponsorów. Właśnie dzięki wpisom takim jak Twoje ludzie mają mylne wyobrażenie o kosztach WOŚP, jednak z drugiej strony dzięki temu fundacja rozlicza się bardzo szczegółowo i dokładnie, właśnie przez to że tacy ludzie jak Ty w taki właśnie sposób piszą o WOŚP. Obyś nigdy nie musiała korzystać ze sprzętu, który fundacja kupuje, będziesz miała czyste sumienie.

     • Natalia

      O moje sumienie sie nie martw . poszukaj w necie kto jest sponsorem tego cyrku a oni tak z milosci i z troska o nas zwyklych ludzi . naiwny?.

     • abc

      Opieraj się na faktach a nie na internecie, bo mnóstwo tam śmieci i bezwartościowej treści. Podał Ci JAcenty fakty. Czy dalej Ci mało? Wiesz jak się stopniuje słowo “kłamstwo”? Małe kłamstwo, duże kamstwo, internet…

      Oceniaj skutek a nie plotki, do tego często nieprawdziwe.

     • Franek

      “Małe kłamstwo, duże kłamstwo, internet…” 🙂
      A gdzież umieściłeś swoją wypowiedź? W encyklopedii? 🙂
      Zatem wobec twojej logiki WSZYSCY tu piszący jesteśmy kłamcami … 😉
      A może tylko ci, którzy nie zgadzają się z tobą?

     • abc

      Manipulujesz moją wypowiedzią. Nigdzie nie napisałem, że WSZYSCY. Każdy ma swój rozum i sam powinien ocenić wiarygodność informacji. Internet z racji anonimowości pełen jest plotek i kłamstw, co nie znaczy że nie ma tam prawdziwych informacji. Trzeba tylko wiedzieć jak do nich dotrzeć, ale to chyba wykracza poza Twój intelekt, skoro tak piszesz.
      Tym postem kończę dyskusję z Tobą. Szkoda mojego cennego czasu.

     • Franek

      Wyluzuj i spuść trochę powietrza. 🙂

      Tak się nabzdyczyłeś, że nie zauważyłeś żartobliwego tonu mojej wypowiedzi. Cóż, ja nie będę oceniać twojego intelektu …
      Sam się oceniłeś …:)

     • Marek Cccc

      Natalio ile ty masz lat ile masz dzieci? Idź do szpitala zobacz ile sprzętu jest kupionego przez wosp. A jeśli urodzi ci się dziecko to skoro tak jedziesz na orkiestrę to niech nie robią badania słuchu towjemu dziecku bo ten sprzęt wosp ufundował jeżeli nie dój bóg urodzi się chore niech nie ratują twego dziecka sprzętem ufundowany przez wosp a niestety większość sprzętu na neatologii ma serduszko jedyna karetka noworodkowa w regionie jest kupiona przez wosp pojedziesz do psk nr 1 we Wrocławiu to tam tomograf kupiony jest przez wosp i tak mohe dalej ci wymieniać. Lepiej zadaj pytanie ministerstwu zdrowia i nfz co robią z tymi miliardami z naszych podatków tez wosp robi ich robotę. To mz powinno to sfinansować. Wiec czep się mz i nfz a nie wosp

     • Swidniczanin

      Długo żyjesz ale masz mentalność dziecka z przedszkola, co widać po innych wpisach. Nie chcesz, to nie dawaj – nie ma przymusu. Ja co roku daję, są to moje zarobione pieniądze i nikomu nic do tego. Jednocześnie złóż oświadczenie, że nie wyrażasz zgody aby Ty i Twoja rodzina korzystały ze sprzętu kupionego przez Pana Owsiaka (jak dotąd chyba nie znalazł się taki kozak). A miałem (nie)przyjemność leżeć na Latawcu i nie wiem, czy czasami tomograf komputerowy (nie mylić z rezonansem) nie miał właśnie serduszka WOŚP. W każdym razie ten sprzęt jest, często leży i się kurzy bo nie ma specjalistów albo NFZ, na który łoży się składki ma gdzieś ludzi i woli stawiać sobie marmurowe pałace, niż dbać o zdrowie ludzi.

     • Natalia

      Po pierwsze popelnia sie naduzycie piszac sprzet Owsiaka i tak jakos sie zlozylo , ze niemal zawsze potrafie chlodnym okiem oceniac rzeczywistosc owca nie jestem i swoj rozum mam. Moje zdrowie to moja sprawa .

    • kris

     wg badań 60 procent zebranej kwoty pochodzi od katolików zebranych pieniędzy po wszystkich mszach w niedzielę więc o czym pleciesz?

     • abc

      Mareczek odniósł się personalnie do Natalii. Ja sam nie ubliżam katolikom tylko wypominam hipokryzję NIEKTÓRYM z nich. Znam wielu porządnych katolików ale trafiają się także czarne owce takie jak Natalia i o tym był komentarz.

     • xdcam

      gdzie jest napisane ze katolik musi dawac Owsiakowi

     • Natalia

      A skad wiesz czy jestem katoliczka ? baranie jeden

     • Jan

      Natalia próbowałaś kiedyś czytać to co piszesz? Może zacznij najlepiej ze zrozumieniem albo poproś kogoś kto potrafi.

     • YES

      wiecej,przeciez ponad 90% polaków mieni sie byc katolikami :-))

    • YES

     prawdziwa tytan intelektu jak Kaja G. :-))))))

   • Violetta Ostrowska

    Ignoruję . Nie warto pisać z kimś kto mając internet – czytać nie potrafi ! Jadem pluje bo ktoś tak powiedział. A powiedział bo kasę łoi i z innych żyje ! To już nie dobrowolne żebractwo . Myślę samodzielnie ale nauczać nie będę . Teoretycznie to powinna robić szkoła lub rodzice.

    • Swidniczanin

     Nie warto. Natalia to typowy przedszkolak, co widać po innych wpisach.

     • JAcenty

      Nie zauważyłeś czasem, że styl wypowiedzi niejakiej Natalii zaczyna przypominać tego trola, którego nie widać już na forum od pewnego czasu?

     • Natalia

      Glupich nie sieja oni sie rodza.

     • JAcenty

      Masz całkowitą rację, jesteś doskonałym przykładem

     • Swidniczanin

      Poniekąd. Jakkolwiek trollowi płyta się zacięła na “Świdnica bogate miasto”, ona zaś rozumuje jak małe dziecko, choć twierdzi, że jest dorosła. Ale trzeba jej wszystko tłumaczyć.

 • stonic

  Wszystko fajnie tylko dlaczego fajerwerki nie w Rynku, tylko pod galerią?

  • Nie usuwajcie konta!

   Bo Jej Wysokość BMS była menadżerem galerii, a teraz jest najwyraźniej ambasadorem marki. Chodzą słuchy, że swój gabinet też niedługo przeniesie do galerii.

   • edzio

    Każdy system ma swojego robala. Toczy on krew swoich dawców, znieczulając ich mózgi jadem hipokryzji.

  • Violetta Ostrowska

   Bo centrum i Rynek dla ,,KRÓLI” a reszta mieszkańców na peryferie?

 • Suw

  Natalia jesteś moralnym zerem. Twój wpis to namacalny dowód na istnienie zwykłego chamstwa i głupoty.

  • Natalia

   Lepiej Ci czy Ty znasz pojecie slowo chamstwo ,ublizylam Ci i wlasnie u Ciebie jest zaburzona percepcja rzeczywistosci mam prawo miec swoje zdanie koniec kropka . Twoj poziom komentowania dla mnie siegnal moralnego dna . Wyleczysz sie z tego kiedys.

   • abc

    Kto sieje wiatr ten zbiera burze. Dziwi Cię to???
    Jeśli tak, to tylko świadczy o Twoim intelekcie. Lepiej siedzieć cicho wyglądając na głupka, niż się odezwać i rozwiać wątpliwości.

    Ludzie trafnie komentują Twoje wpisy. To tyle.

    • JAcenty

     Nic dodać, nic ująć.

 • Stanislaw Kotelko

  Paroletnie doświadczenie wskazuje, że im bardziej określone kręgi opluwają Owsiaka tym ma lepsze efekty zbiórek a tym samym większe zaufanie społeczne. Warto by się jego przeciwnicy nad tym zastanowili!

  • Violetta Ostrowska

   Ha , ha,ha… Obawiam się że z tym zastanawianiem ,,,to raczej wykluczone ! Kadzidła tak uszkodziły mózgi że teraz widzą prawdę o 180 stopni obróconą ! Od dołu do góry ten sam dym truje ! Jeśli nie wiadomo o co chodzi , zawsze chodzi o pieniądze (i ,,panowanie nad płatnikami) .Ja myślę że to nawet dobrze że się nie zastanawiają . Pokazują reszcie myślących jaki to ,,dym” zatruwa wszystkich. Chyba tylko przez taki ,,ekshibicjonizm” reszta się zmobilizuje i zrobi czystkę ( lub emigruje). Może dopiero po zrobieniu generalnych porządków , dojdą do głosu politycy którym można zaufać . A i zbiórka przeznaczona dla ,,chcących żyć” !

  • Swidniczanin

   To tak samo, jak akcja z koncertem grupy Vader grającej muzykę metal. Też była niezła akcja – jakieś czuwanie modlitewne (podczas którego zbierano podpisy na pana Dudę), miały też być protesty. Ogólnie wystawiono wtedy nasze miasto na pośmiewisko, bo nawet ogólnopolskie media o tym pisały. Bilety poszły jak ciepłe bułeczki, koncert się odbył, życie toczy się dalej. Co jest ciekawe, rok wcześniej w tym samym okresie gościł u nas zespół KAT z Romanem Kostrzewskim (jest satanistą) na czele i jakoś nikt larum nie podnosił.

  • Natalia

   To znaczy jakie okreslone kregi? jestem osoba prywatna i nie rozumiem tej aluzji . Czyli jak ktos inaczej mysli to kim jest katolem , moralnym dnem itp. Zadnej metorycznej dyskusji i ja sie zastanawiam nad stanem umyslu tu piszacych .

   • Swidniczanin

    Dla przykładu rozgłośnia radiowa, nadająca na 88,9FM, dla przykładu pewien propagandowy kanał telewizyjny, któremu drastycznie maleje oglądalność. To tak, jak z tym koncertem Vadera. Kto wówczas zaliczał się do “określonych kręgów” znajdziesz używając wujka Google.

 • xdcam

  WOSP można porównać do żebraka stojącego przy kościele lub na ulicy . Jedni daja bo chcą dac drudzy nie dają bo nie chcą . Dający nie przekona niedającego a niedający nie przekona dającego. Dlatego kazdy niech zostanie przy swoim. Jedni daliby Owsiakowi nobla drudzy wystrzeliliby go na księzyc.Dla niektórych jest człowiekiem godnym nasladowania dla innych jest zebrakiem który sie niezle ustawił zerującym na naiwności społecznej. Kazdy z nas jest inny. Wazne zeby sie przez to nie pozabijac.

  • JAcenty

   Caritas też jest takim zakonem żebraczym, oni też żebrzą aby czynić dobro. Jedni i drudzy są podobni tylko cele mają trochę inne. Są nawet podatni na kuszenie, z tą różnicą że Jurek skusić się nie dał.

   • Violetta Ostrowska

    Czyż nie było tu napisane że Caritas fundował Pis- owej min. Zalewskiej kampanię wyborczą ? Jak rozumiem to właśnie są najpotrzebniejsze cele charytatywne i po to wolontariusze chodzili żeby chorą ratować ??? To chyba choroba zakażna !

    Caritas jest opłacany z kasy chorych . Dodatkowo zbiera przymusowe darowizny od pacjentów. Ktoś faktury w firmach kościelnych widział ? Może podatki od prowadzonej działalności ? Może kasy fiskalne? Poprawcie mnie jeśli się mylę .

    • JAcenty

     To nie był Caritas, to był wałbrzyski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża. Pracownicy tego oddziału zrobili sobie na boku biznes z używanej odzieży wrzucanej do kontenerów. Z uzyskanych w ten sposób pieniędzy przekazano spore sumy dla pani ministry Zalewskiej na kampanię. Caritas nie miał z tym nic wspólnego.

     • Violetta Ostrowska

      No właśnie nie chciało mi się sprawdzać. Dzięki za przypomnienie . Teraz muszę zerknąć : fragment -,,Bezstronność – Czerwony Krzyż nie czyni żadnej różnicy ze względu na narodowość, rasę, wyznanie, pozycję społeczną lub przekonania polityczne. Zajmuje się wyłącznie niesieniem pomocy cierpiącym, kierując się ich potrzebami i udzielając pierwszeństwa w najbardziej naglących przypadkach.
      Neutralność – W celu zachowania powszechnego zaufania Ruch powstrzymuje się od uczestnictwa w działaniach zbrojnych oraz – w każdym czasie – w sporach natury politycznej, rasowej, religijnej lub ideologicznej. No to się powstrzymali ! To może mnie oświecisz kto zbierał na ,,ratowanie Tytanika ” ups. STOCZNI GDAŃSKIEJ” w Toruniu ? A i jakieś ordery czy podziękowania poszły do piernika . Nie zawsze mam czas śledzić rozkwit Watykanu.

     • Franek

      Cytat z powyższej wypowiedzi: “No właśnie nie chciało mi się sprawdzać.”
      Najpierw kogoś się oczernia, a potem beztrosko stwierdza,: nie chciało mi się sprawdzić.

      ŻENUJĄCA POSTAWA godna potępienia, co niniejszym czynię.

     • Violetta Ostrowska

      Twoje czyny mi koło …. latają ! Do czasu jak się na kimś złośliwie nie wyżywasz ! Co oznacza znak zapytania złośliwcu ! Padać definicję czy sam przeczytasz !

     • Franek

      Hmm, śmiać się czy płakać z “poziomu” tej wypowiedzi ???

      W czterech zdaniach napisanych powyżej brakuje dwóch znaków zapytania – specjalistko od interpunkcji. :))))

      Weź oddech, policz do trzech, włącz myślenie, zamiast emocji i nie krzycz już tymi wykrzyknikami, bo głowa czytających rozboli .;)