Strona główna 0_Slider Sokół odprawiony z kwitkiem!

Sokół odprawiony z kwitkiem! [FOTO]

0

Szesnaste zwycięstwo w osiemnastym rozegranym meczu powędrowało dziś na konto drugoligowych siatkarek MKS-u Polonia Świdnica. W absolutnym szlagierze 18. kolejki świdnickie liderki tabeli pokonały drugiego w stawce Sokoła Radzionków 3:1!

Świdniczanki oddały przeciwniczkom jednego seta, ale w pozostałych trzech partiach triumfowały bardzo pewnie. W otwierającej pierwszej odsłonie walka zakończyła się  bardzo szybko. Już po kilku minutach na tablicy świetlnej było 9:4, a następnie 12:5 i 17:7. Ostatecznie skończyło się na bardzo efektownym rezultacie 25:12. Drugi set był najbardziej wyrównany. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk, ale w końcówce lepiej zaprezentowały się przyjezdne z Radzionkowa. Polonistki wygrywały jeszcze 19:17. Rywalki podkręciły jednak tempo, zwyciężając 25:23. Trzeci i czwarty – jak się okazało ostatni set należał do podopiecznych Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej. W obu partiach bardzo szybko zbudowaliśmy sobie bezpieczną przewagę, pewnie sięgnęliśmy po kolejne wygrane i triumf w całym meczu za jakże ważne trzy punkty! Na cztery kolejki przed końcem rundy zasadniczej polonistki odskoczyły już od zawodniczek z Radzionkowa na dystans 7 punktów!

MKS Polonia Świdnica – Sokół Radzionków 3:1 (25:12, 23:25, 25:18, 25:15)

Polonia: Druciak, Gezella, Małodobra, Krusiewicz, Maziakowska, Woźniak, Paluszkiewicz, Śmidowicz, Adamek, Mielczarek, Kołodziejczyk

/FOTO: Artur Ciachowski/