Strona główna 0_Slider Biegacze przywitali 2018 rok!

Biegacze przywitali 2018 rok! [FOTO]

1

Za nami pierwsza poważna biegowa impreza w 2018 roku. Blisko 400 śmiałków stanęło dziś na starcie Świdnickiego Biegu Noworocznego. Rywalizacja toczyła się na dwóch dystansach – pięciu i dziesięciu kilometrów. 

Ze względu na trwające prace remontowe, biegowe zmagania odbyły się wyjątkowo w okolicach hali na osiedlu Zawiszów. Zawodnicy pokonywali zatem dwie lub cztery pętle o długości 2,5 km każda. W biegu na pięć kilometrów ostatecznie najlepszy okazał się Rafał Bardziński (Lew Legnica), uzyskując czas 00:17,34. 11 sekund stracił do niego reprezentant GLKS-u Marcinowice Bartłomiej Wojsław, a trzeci był Paweł Kondzior z Olimpii Świdnica (00:18,21). W biegu na dwukrotnie dłuższym dystansie znów nie do powstrzymania był Piotr Holly z Wałbrzycha (00:35,53). Podium uzupełnili Karol Bryl (Irc Kowle) – 00:36,02 i Paweł Maślanka (Bielawska Akademia Biegania) – 00:37,44.

Szczegółowe wyniki pod linkiem: http://wyniki.datasport.pl/results2398/

Po biegu głównym do walki przystąpiły dzieci i młodzież. W biegach towarzyszących wzięło udział około 150 osób.

/FOTO: Artur Ciachowski/

 • Politolog z Katowic

  Aktor Kiersznowski śpiewa na melodię Marka Grechuty w jednym z odcinków “Świata według Kiepskich”:

  “Choć różne rzeczy dzieją się na świecie,
  Nijak nie mogę umieścić was w budżecie,
  Choć miłe jest z Wami spotkanie,
  Czas już się żegnać, reszta to śpiewanie ”

  Ja zamieniłbym “śpiewanie” na “bieganie”.
  I oczywiście Prezydentka z jakimiś orderami, usportowić nas chcę na siłę i drugi Pjongczang zrobić tylko na innej szerokości geograficznej. Takie przedstawienia z jej udziałem będą częstsze niestety bo wybory już 10 miesięcy.