Strona główna Temat dnia Będzie nowa kładka nad Jeziorem Bystrzyckim

Będzie nowa kładka nad Jeziorem Bystrzyckim

10

Zamiast wiszącego mostu powstanie nowa przeprawa nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. Projekt od dawna czekał na realizację. Nowa kładka ma powstać jeszcze w tym roku.

Wójt gminy Walim Adam Hausman podpisał umowę na rozbiórkę i budowę kładki dla pieszych nad Jeziorem Bystrzyckim w Zagórzu Śląskim. Realizacji zadania podejmie się firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa.

Inwestycja zaplanowana jest w ramach projektu pn. “Zwiększenie udostępniania zasobów przyrodniczych oraz rozwój nowych form edukacji ekologicznej dzięki rozbudowie Turystycznego Centrum Edukacji Ekologicznej “Choina” i poprawie organizacji ruchu turystycznego w Gminie Walim”.

Tak ma wyglądać nowa kładka

Kładka powstanie zamiast mostu wiszącego, który będzie musiał zostać poddany rozbiórce.

Most nie może być dopuszczony do użytkowania na stałe, gdyż jego stan techniczny i funkcje użyteczności, nie pozwalają na to. Cieszymy się, że po wielu latach, w końcu doczekamy się kładki z prawdziwego zdarzenia, takiej która w żaden sposób nie będzie stwarzać zagrożenia dla turystów i osób odwiedzających Jezioro Bystrzyckie oraz będzie dostępna przez cały rok. Ponadto znacznie poprawi się estetyka – dodaje Adam Hausman.

Wykonawcę wyłonił przetarg. Najkorzystniejszą ofertę złożyła właśnie firma Strabag Sp. z o.o., która zadanie wyceniła na  5 milionów 607 tysięcy 572,95 zł. Termin realizacji zadania to 31.10.2018 r. Okres gwarancji wynosi 72 miesiące.

/Źródło UG Walim/

 • Wiktor Lis

  Szkoda, że nie da się uratować mostu wiszącego ani zbudować nowego wiszącego- to fajna atrakcja…

 • Maciej Miłosz

  Masakra, widokowy most wiszący zostanie zastąpiony jakimś dziwacznym szlaczkiem. Kiedy okoliczne samorządy przestaną strzelać sobie w stopy? Czy oni świata nie widzieli, że takie knoty wymyślają?

 • Nie usuwajcie konta!

  Co wójt gminy Walim powiedział? Że poprawi się estetyka? Zabytkowy most chce zastąpić czymś jakby z klocków lego i próbuje nam wmówić jakieś bzdety o estetyce? Niech się przyzna jak mężczyzna, że taki projekt wybrała właścicielka pobliskiego hotelu, a nie ściemę wali.

  • Krzysiek

   Następna do przebudowy będzie tama brzydal

  • Swidniczanin

   Niestety – tam pewnych rzeczy nie rozumieją i nie da się im przegadać. Tyle mogę powiedzieć.

 • Randon

  Ktoś se machnął foto szopą kładeczkę i od razu toto wybrali?
  Co ma tutaj przenosić ciężar pomostu na podpory, bo chyba nie ażurowa siateczka.

 • Czytelnik

  Nie jestem fachowcem , ale myślę ,że za te 5,5 mln zł mozna by było wyremontować starą kładke . Przeciez to ten most wiszący jest integralną częścia Zagórza .

 • BrawoJa

  Poczucie estetyki Pana Hausmana jest szokujące. Most zastąpić takim gównem i wmawiać wszystkim jeszcze względy estetyczne. Może warto ruszyć dupę z Walimia w świat i sprawdzić, czy na świecie robi się takie buble. Ten most zawieszony pomiędzy brzegami na linach ma swój klimat i cudnie wpisuje się w krajobraz. A nowa propozycja to nowoczesne szkardztwo. proponuję zburzyć zamek i postawić od nowa z bloczków betonowych. Będzie uroczy komplecik. Szkoda że redakcja nie wspomniała jeszcze o akwarium, które tam powstanie. Wójt powinien się wstydzić. Psuje atrakce turystyczne w swojej gminie, zamiast podnosić ich jakość.

 • zbyszek

  Ciekawe ile przejście będzie kosztować po nowym moście,był zakaz poruszania się po moście bo niby zagrazał,ale jak brali 2 złote to nie było zagrożenia,nowy zrobią po 5 i będzie pozamiatane

  • Franek

   Cóż, pecunia non olet.
   Ponoć niebezpiecznie było poruszać się po kładce, a jakoś informacji żadnej przy wejściu na most nie umieszczono, tylko kasowano naiwnych i nieświadomych “niebezpieczeństwa”.