Strona główna 0_Slider Szklanka na drodze Świdnica-Strzegom

Szklanka na drodze Świdnica-Strzegom [FOTO/VIDEO]

6

Dwa samochody osobowe zderzyły się na drodze wojewódzkiej nr 382 w tzw. lasku grochotowskim. Po wielomiesięcznym remoncie ten odcinek drogi został otwarty zaledwie 3 dni temu.

Na drodze nie ma śladu piachu, jest kompletna szklanka. Dopiero po wypadku na miejsce przyjechała piaskarka. Za utrzymanie drogi odpowiada Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

Ok. 10.45 ruch ma być puszczony wahadłowo.

Zdjęcia Dariusz Nowaczyński

 • zarogiempaly

  Jak można uznać odcinek za otwarty, skoro od strony Strzegomia nadal stoją znaki informujące o zamkniętym odcinku Strzegom – Świdnica i zalecany objazd przez Świebodzice lub alternatywnie przez Stanowice i Pasieczną. Dodatkowo znaki za Pasieczną informują o pierwszeństwie pojazdów jadących od strony Pasiecznej w stronę Świdnicy co może kończyć się kolizjami z autami jadącymi od strony “lasku”.

  • Kierowca

   No właśnie, znaki informujące o zakazie ruchu i drodze zamkniętej nadal stoją to jak odcinek został otwarty. Jedno zaprzecza drugiemu, więc różnie można patrzeć kto ponosi winę bo jeśli są znaki to kierowcy nie powinni tamtędy jechać a służby nie musiały w cale zamkniętego odcinka posypać 🤔

 • Astro

  I oczywiście winę za wypadek ponoszą kierujący, którzy nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drodze, a nie Dolnośląska Służba Dróg i Kolei, która tak dba o drogę, że pierwszy strażak widoczny na nagraniu mało co nie wyciął na tej drodze orła.

  • Polak

   To skandal służby powinny być ukarane i za oznakowanie i za to , że nie ma piaskarki tam gdzie powinna być .

 • Krzysiek

  Wykarczowano po 20 czy 30 metrów lasu na boki, położono piękny równiutki asfalt, nowy most, a ograniczenie do 70 i zakaz wyprzedzania przez cały nowy odcinek. Może trzeba było dać 30 km/h? Widać obecny stan nie za bardzo służy bezpieczeństwu :).

  • Kierowca

   Tam zawsze było 70km/h A co z tego że wykarczowali i położyli nowy asfalt i tak większość będzie przekraczać prędkość bo fajna trasa i bd wypadek za wypadkiem bo prosta droga i bd cisnac 🙂 I ciekawe co będą wtedy pisać, że nieodpowiedzialni kierowcy bo przekraczają prędkość a jest ograniczenie 😂