Strona główna 0_Slider Olbrzymie zainteresowanie III RST Półmaratonem Świdnickim!

Olbrzymie zainteresowanie III RST Półmaratonem Świdnickim!

3

Limity w Dzikiej Piątce (bieg na 5 kilometrów) i biegach towarzyszących dla dzieci i młodzieży zostały już osiągnięte. Na starcie biegu głównego na dystansie 21 kilometrów i 975 metrów widnieje już 1648 uczestników. III RST Półmaraton Świdnicki odbędzie się już w sobotę, 4 listopada!

Dziś w wieży ratuszowej odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca całe przedsięwzięcie. – Przygotowania przebiegają podobnie jak podczas poprzednich edycji. W tym roku postanowiliśmy zwiększyć limit do udziału w Dzikiej Piątce – biegu na dystansie pięciu kilometrów. Szybko został zrealizowany. To pokazuje, że jest bardzo duże zainteresowanie właśnie tym krótszym dystansem. Uczestnicy Dzikiej Piątki to często osoby towarzyszące zawodnikom bądź zawodniczkom rywalizującym na trasie RST Półmaratonu Świdnickiego, które nie czują się jeszcze na siłach, by walczyć na dłuższym dystansie – wyznaje Danuta Pilarz-Małkiewicz, prezes fundacji Wroactiv, organizatorka wydarzenia.

RST Półmaraton Świdnicki jest imprezą coraz bardziej popularną wśród sportowców i fanów lekkoatletyki. W tym roku na promowanie naszej imprezy zdecydowali się m.in. Angelika Cichocka, Sebastian Chmara, czy też Paweł Januszewski. – Cieszy nas, że tak znani lekkoatleci nam zaufali i zdecydowali się wspomóc inicjatywę. Jestem ponadto dumna ze świdniczan. Na liście startowej znajduje się obecnie podobna liczba zawodników ze Świdnicy, jak i z tak dużego miasta, jakim jest Wrocław! Uczestnikami III RST Półmaratonu Świdnickiego są osoby w różnym wieku, na liście są kobiety powyżej 60. roku życia, czy mężczyźni startujący w kategorii +70 – dodaje Danuta Pilarz-Małkiewicz. W porównaniu do pierwszej edycji imprezy, na starcie zobaczymy ponad 100 świdniczan więcej niż dwa lata temu.

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie organizatora: http://polmaraton.swidnica.pl/

 • Wiktor Lis

  Miejmy nadzieję, że w tym roku organizatorzy nie zamkną całego starego miasta dla ruchu. W zeszłym roku przy którejś z takich imprez, zamknięto ruch uliczny w całym mieście. Nie było możliwości wydostać się z miasta gdziekolwiek i biedni byli niewinni policjanci, którzy słuchali od kierowców wiele “słów krytycznych”. Ktoś nie przemyślał tematu.

  • AnkaH

   fakt jakkolwiek impreza ma bardzo pozytywny charakter to jest niestety bardzo uciążliwa i korkogenna.

  • Obserwator

   To prawda, przy okazji jakiejś imprezy z pod Katedry w stronę Żarowa musiałem jechać przez Słotwinę. Super, że ludziom się chce, ale trzeba też pamiętać o innych. Przecież nie trzeba blokować w czambuł pół miasta, myślę, że dynamiczne blokowanie na czas kolejnych skrzyżowań byłoby rozsądniejszym rozwiązaniem.