Strona główna 0_Slider Energetyk i Wisła na czele stawki!

Energetyk i Wisła na czele stawki! [FOTO]

0

Za nami pierwszy, bardzo emocjonujący dzień w ramach rozgrywanego w Świdnicy turnieju Pucharu Polski w siatkówce kobiet. Na czele tabeli Enea Energetyk Poznań i Wisła Warszawa, która pokonała nie bez kłopotów niżej notowane siatkarki MKS-u Polonia Świdnica. Patronem medialnym turnieju jest Swidnica24.pl!

Turniej rozpoczął się od starcia zespołu Enea Energetyk Poznań i AZS-u AWF Warszawa. Wydawało się, że starcie dwóch pierwszoligowców zwiastować będzie wyrównany bój. Nic z tych rzeczy – drużyna ze stolicy Wielkopolski wygrała w trzech setach: 30:28, 25:10, 25:22. W drugiej konfrontacji podopieczne Mateusza Dąbrowskiego i Magdaleny Sadowskiej sprawiły kłopoty pierwszoligowej Wiśle Warszawa, która przez wielu ekspertów wskazywana była jako faworyt świdnickich zawodów. Dwie pierwsze partie należały zdecydowanie do warszawianek (25:15, 25:17). W trzeciej miejscowe podkręciły tempo i zdołały urwać rywalkom seta, zwyciężając na przewagi 26:24. W jak się okazało na finiszu ostatniej odsłonie znów wyraźnie lepsze były przyjezdne, wygrywając 25:15, a całe spotkanie 3:1!