Strona główna Sport Piłka nożna Drugi zwycięski sparing świdnickich piłkarzy

Drugi zwycięski sparing świdnickich piłkarzy [FOTO]

0

Drugą wygraną w bieżącym okresie przygotowawczym zapisali na swoim koncie piłkarze trzecioligowej Polonii-Stali Świdnica. Zespół Piotra Bolkowskiego pokonał na własnym terenie wicelidera IV ligi Sokoła Wielka Lipa 1:0.

29

Od początku, spotkanie rozgrywane były w niełatwych wietrznych warunkach. W pierwszej części meczu obie ekipy wyprowadziły parę ciekawych ofensywnych akcji, ale wynik nie uległ zmianie. Po przerwie doskonałą szansę na wyprowadzenie świdniczan na prowadzenie miał ukraiński napastnik Iegor Tarnov, który znalazł się oko w oko z bramkarzem Sokoła. Futbolówka po strzale naszego zawodnika trafiła tylko w słupek. W 66. minucie padł jedyny gol w tym pojedynku. Iegor Tarnov dośrodkował piłkę z rzutu wolnego, a skuteczną główką popisał się Grzegorz Borowy zmuszając golkipera rywali do kapitulacji. Kilka minut później piłka znów znalazła się w bramce ekipy z gminy Oborniki Śląskie. Iegor Tarnov bezpośrednio trafił z rzutu rożnego, ale sędzia główny nakazał powtórzyć akcję. Do końca meczu rezultat nie uległ już zmianie, po środowej wygranej 4:1 z FC Academy Wrocław, dziś pokonaliśmy 1:0 Sokoła Wielka Lipa. Był to już trzeci sparing z Sokołem w ostatnim roku. Poprzedniej zimy wygraliśmy 3:1, a latem podobnie jak dziś 1:0.

DSC_2662

Polonia-Stal Świdnica – Sokół Wielka Lipa 1:0 (0:0)

Polonia-Stal: Stitou, Truszczyński, Salamon, Sudoł, Luber, Borowy, Sowa, Morawski, Jaros, zawodnik testowany, Tarnov oraz Marszałek, Ciuba, Tobiasz

/MDvR, FOTO: Łukasz Kufner, Artur Ciachowski/