Strona główna Sport Piłka nożna W maju zwyciężyliśmy, a teraz?

W maju zwyciężyliśmy, a teraz?

0

Przed piłkarzami Polonii Świdnica mecz 2. kolejki rozgrywek III-ligi dolnośląsko-lubuskiej. Naszym przeciwnikiem w Kątach Wrocławskich będzie miejscowe Motobi. Obie ekipy przegrały swoje pojedynki na inaugurację sezonu.

Biało-zieloni nie sprostali na swoim obiekcie Bielawiance Bielawa ulegając 0:1. Zwycięską bramkę w 81. minucie strzelił Dawid Włodek. Ekipa Motobi Bystrzycy Kąty Wrocławskie przegrała z kolei na wyjeździe 0:2 ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Bramki w tym starciu padły w 42. minucie (Rafał Świtaj) i 49. minucie (Maciej Sędziak). Od 54. minuty goście grali z przewagą jednego zawodnika, ale nie zdołali zmienić oblicza meczu.

W poprzednim sezonie świdniczanie okazali się dwukrotnie lepsi od zespołu z Kątów Wrocławskich. Na stadionie przy ul. Śląskiej Polonia wygrała 3:1 (Gracjan Klimczak 13’, Kamil Kukla 39’, Szymon Borowy 56’ oraz Piotr Janusz 54’). Wyjazdowa konfrontacja zakończyła się takim samym rezultatem (Sebastian Wilusz 40′ oraz Mariusz Miętkiewicz 20’ i 24’, Grzegorz Borowy 57’). Jak będzie tym razem?… – przekonamy się już jutro.

Mecz 2. kolejki pomiędzy Motobi Bystrzycą Kąty Wrocławskie, a Polonią Świdnica rozegrany zostanie w czwartek, 15 sierpnia o 16.00 na terenie rywali.