Strona główna Sport Piłka nożna AKS lepszy od Kuźni w meczu na szczycie

AKS lepszy od Kuźni w meczu na szczycie

1

Po nieznacznej porażce z Orłem Ząbkowice Śląskie 3:4 przyszedł czas na pierwsze zwycięstwo strzegomian w nowym sezonie IV ligi. Na własnym boisku AKS pokonał lidera Kuźnię Jawor 1:0.

W pierwszych minutach meczu oba zespoły grały w środku pola. Pierwszy raz AKS zagroził bramce rywala w 13. minucie, ale Borkowski trafił tylko w poprzeczkę. W odpowiedzi Serweciński uderzył na bramkę strzegomian, ale Trawka dobrze interweniował. W kolejnych minutach gospodarze coraz bardziej zaznaczali swoją przewagę. Mieli sporo dobrych sytuacji, ale żadnej nie potrafili zamienić na bramkę. W efekcie do przerwy mieliśmy remis 0:0. W drugiej połowie najlepszą sytuację do zdobycia bramki mieli piłkarze Kuźni. W 53. minucie Bagiński minął Trawkę, jednak w ostatniej chwili obrońca strzegomskiego zespołu wybił piłkę z linii bramkowej. AKS odpowiadał niecelnymi strzałami  aż do 77. minuty. Po dobrej, zespołowej akcji Buryło otrzymał piłkę w okolicach jedenastego metra i strzałem po długim rogu pokonał Borka. Jaworzanie chcieli odrobić straty, grając bardzo ofensywnie, jednak AKS utrzymał korzystny rezultat do końca meczu i sięgnął po pierwsze trzy punkty w sezonie wygrywając 1:0.

AKS Strzegom- Kuźnia Jawor 1:0 (0:0)

AKS: Trawka, Wiśniewski, Pospiszyl, Sudoł, Marszałek, Domaradzki, Buryło, Krzyżanowski, Borkowski, Traczykowski, Diduszko oraz Bęś, Rogowicz, Bodniewicz

Poprzedni artykułOstatnie chwile na „Zestaw 2013”