Strona główna Sport Inne Sukces młodego szachisty ze Świdnicy

Sukces młodego szachisty ze Świdnicy

0

Dwunastu bardzo młodych szachistów ze Świdnicy wzięło udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska do 7 lat, które odbyły się 27 kwietnia w Centrum Sportowym Hasta la Vista we Wrocławiu. W mistrzostwach rozgrywanych tempem 30 minut na zawodnika na dystansie 6 rund wzięło udział 71 dzieci.

Ze znakomitym wynikiem 5 punktów zawody ukończył Antoni Pieszczoch reprezentujący KSz GAMBIT MDK Świdnica. Taki wynik dał mu drugie miejsce spośród 58 chłopców. Gratulujemy wicemistrzostwa. Najlepszymi chłopcami ze Świdnicy byli obok niego Wiktor Kruk (3,5 pkt., 18. miejsce) oraz Marcel Cieślak (3,5 pkt., 21. miejsce). Natalia Głogiewicz – jedyna dziewczynka ze Świdnicy zdobyła 2,5 pkt. i zajęła 10. miejsce spośród 14 dziewczynek.

Organizatorem mistrzostw była Monika Krupa, a sędzią głównym Rafał Siwik. Turniej upłynął w bardzo dobrej atmosferze wzbogaconej treningiem tenisa stołowego oraz squasha. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz cenne upominki, a najlepsi także medale i puchary.