Strona główna Sport Siatkówka Trzecie miejsce w półfinale strefy

Trzecie miejsce w półfinale strefy

0

Gimnazjum nr 3 w Świdnicy reprezentowało nasz powiat podczas turnieju półfinałowego strefy wałbrzyskiej w piłce siatkowej chłopców. Nasi chłopcy przegrali dwa mecze i nie zdołali awansować do finału tych rozgrywek.

W pierwszym meczu walczyliśmy z Gimnazjum Głuszyca, przegrywając nieznacznie 1:2 w setach (-16, 25, -13). Niestety, ale na taki wynik miał duży wpływ sędzia, który kilkoma kontrowersyjnymi decyzjami na naszą niekorzyść wypaczył wynik meczu. Trudno było chłopcom i mnie zrozumieć to, że gdy piłka po ataku Głuszycy lądowała w aucie, to sędzia uparcie pokazywał pole. W drugim meczu graliśmy z Gimnazjum Sportowym nr 11 z Wałbrzycha. Po dość wyrównanym meczu i zmianie sędziego ulegliśmy 0:2 w setach (-22, -17). W trzecim meczu Głuszyca dość niespodziewanie pokonała Wałbrzych 2:1 i awansowała do finału – komentuje Piotr Godula, trener świdnickiej drużyny.

Kolejność końcowa:

1. Gimnazjum Głuszyca

2. Gimnazjum Sportowe nr 11 Wałbrzych

3. Gimnazjum nr 3 Świdnica

– Jest to i tak duży sukces naszej młodej drużyny, gdyż w historii szkoły pierwszy raz chłopcy dotarli tak wysoko. Jesteśmy dobrej myśli, a za rok postaramy się powalczyć o lepsze miejsce – dodaje trener Gimnazjum nr 3.

Skład drużyny: Oskar Świeboda kl. III a, Szymon Klimowicz kl. III a, Adrian Dymitruk II b, Maciej Kurnicki, Kuba Popławski, Aleksander Rataj, Filip Slatan, Bartek Zygmunt wszyscy I b – sportowa. Trener: Piotr Godula