Strona główna Sport Piłka nożna Nieznaczna porażka Polonii z Górnikiem

Nieznaczna porażka Polonii z Górnikiem

0

Piłkarzom Polonii Świdnica nie udało się dowieźć zwycięstwa z Górnikiem Wałbrzych do końca pojedynku. Podopieczni Przemysława Malczyka prowadzili do przerwy 1:0 po golu Patryka Chrapka, w drugiej odsłonie faworyci meczu – zawodnicy II–ligowego Górnika zdołali dwukrotnie umieścić futbolówkę w siatce i ostatecznie wygrać 2:1 w swoim ostatnim sparingu przed startem rozgrywek.

W pierwszej części gry na obiekcie przy ulicy Ratuszowej trwała wyrównana walka. Gospodarze co prawda więcej grali piłką, ale przez długi czas nie przekładało się to na sytuacje bramkowe. Biało-zieloni za to bardzo groźnie kontrowali, dwie szanse miał bardzo aktywny w tym meczu Fojna, ale piłka po jego strzałach przeleciała nad poprzeczką. W 33. minucie dopięliśmy swego. Futbolówkę na linii pola karnego otrzymał Chrapek i precyzyjnym uderzeniem pokonał Jaroszewskiego. Chwilę później rywale mieli idealną okazję do wyrównania, ale piłka po strzale byłego Polonisty Adriana Sobczyka odbiła się na nasze szczęście od poprzeczki. Pierwsza połowa kończyła się zatem prowadzeniem Polonii 1:0.

Po zmianie stron Górnicy podkręcili tempo zaznaczając swoją wyższość. Morawski trafił w słupek, ale równo po godzinie gry mieliśmy już 1:1, po tym jak dośrodkowanie Sobczyka, głową zamknął Bartkowiak nie dając żadnych szans stojącemu w naszej bramce Wierzbickiemu. 10 minut później obaj panowie wymienili się rolami, podawał Bartkowiak, a całą akcję sfinalizował Sobczyk. Górnik Wałbrzych w swoim ostatnim teście przed rozpoczynającą się 9 marca rundą rewanżową II-ligi pokonał Polonię Świdnica 2:1.

Po środowej klęsce z Olimpią, zawodnicy pokazali dziś, że chcą grać w Polonii i na tle Górnika, który odlicza już dni do pierwszego ligowego meczu wypadli bardzo dobrze. Czeka nas jeszcze sporo pracy, do startu rundy wiosennej jest jednak trochę czasu. W ciągu tych ostatnich trzech tygodni zagramy dwa sparingi z wymagającymi przeciwnikami: Piastem Żmigród i Ślęzą Wrocław. W tych pojedynkach nie będziemy już eksperymentować, chcemy znaleźć optymalne ustawienie przed pierwszym ligowym spotkaniem z Orłem Międzyrzecz – powiedział Przemysław Malczyk, trener zespołu.

Górnik Wałbrzych – Polonia Świdnica 2:1 (0:1)

Górnik:Jaroszewski, G. Michalak, D. Michalak, Wojtarowicz, Orzech, Chajewski, Wepa, Morawski, Radziemski, Zinke, Sobczyk oraz Jarosiński, Łaski, Surmaj, Bartkowiak

Polonia: 4 zawodników testowanych oraz Wierzbicki, Bęc, Chrapek, Lato, P. Salamon, Luber, Fojna, Szuba, Klimczak, M. Salamon, Kukla, Borowy, Miętkiewicz