Strona główna Temat dnia Są pieniądze na wiadukt

Są pieniądze na wiadukt

10

Nie 50-procentową, jak w przypadku tzw. schetynówek, a 85-procentową dotację unijną otrzyma Świdnica na przebudowę ulic Polna Droga i Sprzymierzeńców wraz z przebudową wiaduktu. Decyzję w tej sprawie podjął. Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Dofinansowanie jest już pewne.

 – To ważna inwestycja, która zakłada przebudowę wiaduktu kolejowego i poszerzenie części ul. Sprzymierzeńców, wraz z budową bezpiecznych dla pieszych chodników i ścieżki rowerowej. Aplikowaliśmy o dotację w ramach tzw. schetynówek i o unijne wsparcie. W obu przypadkach nasze wnioski zyskały akceptację, ale dofinansowanie unijne jest dla nas zdecydowanie korzystniejsze, dlatego finalną dokumentację składamy do Urzędu Marszałkowskiego – zapowiada Ireneusz Pałac, zastępca prezydenta Świdnicy.

 Wartość I etapu inwestycji, czyli przebudowy ulic Polna Droga i Sprzymierzeńców (odcinek od ul. Piaskowej do Rycerskiej) wraz z przebudową wiaduktu kolejowego będzie kosztował 5.085.726 zł. Dofinansowanie unijne z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 wyniesie aż 3.459.493 zł. Pozostała część będzie pochodziła z budżetu miasta.

 Obecnie przygotowywany jest przetarg, który ma wyłonić  wykonawcę prac. Według planu nowa konstrukcja wiaduktu będzie miała lżejszą formę, zostanie wykonana w nowoczesnej technologii, która nie wymaga głębokich rozkopów. Dzięki temu inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku – informuje Stefan Augustyn, rzecznik prasowy UM w Świdnicy.

 • Jaromi

  Super na otwarciu wiaduktu mogloby zagrac sonny blus ono tacy fajni

 • Adrian

  Wygra firma, która po kilku miesiącach zbankrutuje. Czyli powtórka z rozrywki.

 • Miastowy

  Kolejne udane pozyskanie środków unijnych. Wyłamię się z chóru stękających i narzekających i powiem : władze miasta starają się i efekty OBIEKTYWNIE są widoczne.

 • Anty Nowinka

  Super może wreście nie bd dziur na drogach 🙂

 • L.

  Super! Wreszcie będzie można tamtędy przejść albo przejechać na rowerze bez obawy, że jakiś kretyn w ciebie wjedzie! Wreszcie jakiś dobry pomysł w tym mieście.

  • kierowca

   Super. Wreszcie będzie można spokojnie przejechać bez obawy, że jakiś kretyn wlezie ci pod koła.

 • ja dołączam się do L. w końcu będzie można tamtędy spokojnie przejść i przejechać na rowerze.

 • farkas

  Jak można zabytkowy wiadukt zniszcyć?
  I jeszce się z tego cieszyć. A po przebudowie pojadą tiry Polną Drogą. Jak już zapowiadali "murdzkowie". Byle tylko swoje firmy zarobiły. Tragedia.

 • FANATYK

  jak zrobią "nowoczesną technologią" jak koło cmentarza to będzie dramat. Ciekawi mnie jak to będzie wyglądać

 • Może tę zwycięską w przetargu Firmę "przetestować"najpierw
  w wykonaniu 50 mb. jezdni szer. 5,5 mb. niedaleko-bo na
  ul.Legii Nadwiślańskiej. Pana V-ce Prezydenta Pałaca po
  skierowanej do nas odpowiedzi w m-cu X ub.roku ZAPRASZAMY na wizję
  lokalną -bo wtedy odpowiedż dał ale ulicy jak pisał nie widział.Podwórka w b. P.G.R-ach chyba wyglądały lepiej-wstyd.