Strona główna Sport Siatkówka Siatkarskie podsumowanie roku

Siatkarskie podsumowanie roku

7

Rok 2012 to dwa oblicza siatkarek MKS-u Świdnica. W pierwszej części roku nasze zawodniczki w kiepskim stylu spadły do III ligi. MKS we wrześniu przystąpił jednak do rozgrywek II ligi i w pierwszej rundzie sezonu 2012/2013 radził sobie znakomicie kończąc ostatecznie zmagania w 2012 roku na czwartej pozycji w tabeli, jeśli podopieczne Krzysztofa Leszczyńskiego utrzymają tą lokatę, to czekać nas będą emocje związane z walką o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

 

Styczeń

Świdniczanki rok 2012 zaczęły od dość pewnej wyjazdowej wygranej z SMS-em PZPS II Sosnowiec 3:1. Kolejnym meczem jaki MKS rozegrał w styczniu była przegrana 1:3 potyczka z AZS-em Politechniką Częstochowską.

 

Luty

W lutym nasz zespół zmierzył się z Sokołem AZS AWF Katowice, przegrywając gładko 0:3. Sytuacja w tabeli robiła się coraz gorsza, MKS po 16 kolejkach z dorobkiem 14 punktów plasował się na 8. pozycji, a za naszymi plecami były jedynie: SMS LO2 Opole i SMS PZPS II Sosnowiec. Kolejną okazję do poprawy nastrojów świdniczanki miały w meczu z Częstochowianką Częstochowa. Po bardzo zaciętym meczu podopieczne Magdaleny Antoniak wygrały w Częstochowie z miejscową Częstochowianką 3:2.

 

Marzec

Trzeciego dnia miesiąca kończyła się faza zasadnicza sezonu 2011/2012, a świdniczanki grały mecz z UKS-em Krzanowice. Można powiedzieć, że to spotkanie wyglądało tak jak cały ówczesny sezon – bardzo słabo. Nasze zawodniczki przegrały go 1:3 i zakończyły fazę zasadniczą na ósmej pozycji. Nadszedł czas zatem na fazę play-out, czyli batalię o życie na parkietach II ligi, w której nasz zespół grał bez wiary i odpowiedniej motywacji. W pierwszej rundzie ekipa ze Świdnicy przegrała bez walki konfrontację z AZS-em Politechniką Częstochowską 0:3 w meczach. W walce o 8. pozycję na koniec sezonu 2011/2012 spotkaliśmy się z UKS-em Krzanowice. W pierwszym meczu rozgrywanym pod koniec marca przegraliśmy na wyjeździe 1:3

 

Kwiecień

1 kwietnia przyszedł czas na kolejny pojedynek, jednak to spotkanie nasz zespół przegrał ponownie 1:3 i w rywalizacji do 3 zwycięstw przegrywał już 0:2. Ostatnią szansą na pozostanie w grze był trzeci mecz rozgrywany na własnym parkiecie. Jednak i tym razem rywalki z Krzanowic okazały się lepsze wygrywając 3:0 i świdnicki zespół kończył rywalizację jako spadkowicz do trzeciej ligi.

 

Maj – wrzesień

Od maja do końca września trwała przerwa w rozgrywkach. W sierpniu dowiedzieliśmy się jednak, że po skutecznych staraniach zarządu klubu, MKS Świdnica zagra ponownie w II lidze wskakując w miejsce Bronowianki Kraków.

 

Wrzesień

Kolejny sezon świdnicki zespół zaczął z nowymi nadziejami, ale przede wszystkim z nowym trenerem Krzysztofem Leszczyńskim, którego zastępcą została Magdalena Antoniak i nową zawodniczką Pauliną Sobolewską. Te dwie zmiany wprowadziły nową jakość do świdnickiej ekipy, bo sezon 2012/2013 nasze siatkarki rozpoczęły bardzo udanie pokonując 29 września Gaudię Trzebnica 3:0

 

Październik

W tym miesiącu świdniczanki rozegrały mecze m.in. z Sokołem Katowice – przegrany 2:3 i Silesią Volley Mysłowice/Chorzów – wygrany po walce 3:2. Ponadto grały z AZS-em Politechniką Śląską Gliwice wygrywając 3:1. Miesiąc zakończyły ostatecznie przegranym 1:3 meczem z MCKiS  Jaworzno.

 

Listopad

Niestety nowy miesiąc zawodniczki MKS-u rozpoczęły od przegranej 1:3 z bardzo dobrze prezentującym się SPS-em Politechniką Częstochowską. Po kolejnym meczu z SMS-em LO II Opole nasze zawodniczki zaczęły gonić czołówkę przesuwając się po wygranym 3:1 spotkaniu z siódmego na piąte miejsce w tabeli. W kolejnym meczu zmierzyły się z Zorzą Wodzisław Śląski wygrywając po ciężkim pojedynku 3:2. W kolejnej rywalizacji ponownie wygrały 3:2 zostawiając w pokonanym polu tym razem Victorię Lubliniec kończąc listopad na czwartej lokacie w tabeli.

 

Grudzień

Świąteczny miesiąc świdniczanki rozpoczęły od nadspodziewanie łatwej przegranej z SMS-em  PZPS II Sosnowiec 0:3. Na szczęście w kolejnym meczu zrobiły fanom miłą niespodziankę pokonując niespodziewanie na wyjeździe lidera tabeli PLKS Pszczyna 3:2. Rundę rewanżową drużyna ze Świdnicy zaczęła od łatwej wygranej z Gaudią Trzebnica 3:0, a rok 2012 zakończyła wygraną 3:1 nad Sokołem Katowice rewanżując się za porażkę z pierwszej serii spotkań. Drugą część roku możemy zatem zaliczyć zdecydowanie na plus. Po dobrych występach podopieczne Krzysztofa Leszczyńskiego kończą rok 2012 na dobrym, czwartym miejscu w ligowej tabeli.

/M.Rodziewicz/

 

 

 • kibic

  Czekamy z niecierpliwością na kolejne mecze MKS!

  • Artur

   Droga Redakcjo…."Siatkarskie podsumowanie roku". Kiedy wreszcie w Świdnicy skończy się wychwalanie pod niebiosa siatkarek z MKS'u Świdnica, klubu, który co roku dostaje najwięcej pieniążków z budżetu miasta, a który tak naprawdę jest… bo jest… wyników jakoś nie widać…. popatrzmy chociaż na ubiegły sezon. Droga Redakcjo, jeżeli autor sili się na podsumowanie siatkarskiego roku to niech uderzy się w pierś, przetrze swe oczy i dostrzeże także siatkarską Ligę TKKF, o której portal łaskawie nie wspomni ani słowa przez cały rok, za to o amatorskich ligach halowej piłki nożnej to już pisze epopeje… i to nie tylko o świdnickiej ale też o tej w Żarowie czy Jaworzynie, o siatkarzach UKS Świdnica grających w IV lidze… 0, cisza, ani słowa. No chyba, że to artykuł tzw. "sponsorowany" przez MKS to w takim razie bardzo przepraszam.

 • Kibic

  UKS Swidnica w IV lidze , a kogo to obchodzi:P a moze jeszcze beda pisali o pici polo pod woda ? Chlopie nie osmieszaj sie w Świdnicy jest tylko jeden legendarny klub MKS Polonia Świdnica . No moze jeszcze SKPR za to co osiagneli w ostatnich latach . Media takie jak ten portal pisze o tym oczym ludzie chca czytac , a mam jakies takie wrazenie , ze oprocz Ciebie nikt nie chce tego czytac . A poza tym czy ten caly Uks ma jakis kibicow ?

 • Świdniczanin

  "…legendarny…" hahaha raczej… przepłacony 😀

 • Mieszkaniec

  Legendarny klub Polonia Świdnica??? Tak legendarny i sławny, czego dowód mamy w artykule o zadymie na Hali na Zawiszowie. Sympatycy tego "legendarnego" klubu nie dają nikomu o nim zapomnieć:))) Największą kasę zgarnia właśnie Polonia Świdnica na swoich pseudo kopaczy.

 • Kibic

  Nie kazdemy psu na imie Burek . Nie wrzucajcie wszystkich do jednego wora . Ja jestem kibicem Polonii i w zaden sposob nie odpowiadam za to co robia inni kibice mojej ukochanej druzyny . MKS Polonia Świdnica jest klubem legendarnym przede wszytkim dlatego , ze jest najstarszym klubem sportowym w naszym miescie ( z 67 letnia tradycja ) , a poza tym jest to klub o najwiekszej liczbie kibicow ktorych widac w Swidnicy .

 • Artur

  Mnie przynajmniej nie chodziło o wrzucanie wszystkich do jednego wora, jak widzisz Kibic to klasyczny hejter… Chodziło jedynie o to, żeby Szanowna Redakcja nie zamykała się jedynie na MKS Świdnica, bo to nie jedyne co się dzieje związanego z siatkówką w naszym mieście.

  Reakcja " IV liga… a kogo to obchodzi…" równie dobrze można zapytać, a kogo obchodzą wyniki jakiejś tam okręgówki, A klasy itd… gdzie nasi "kopacze" grają. Nie w tym, rzecz, portal naszywa się Świdnica24.pl, wiec można się bardziej przyłożyć do tego co się pisze, wtedy wyjdzie bardziej rzetelny artykuł.