Strona główna Sport Siatkówka MKS lepszy od SMS-u

MKS lepszy od SMS-u

0

W 7. kolejce II ligi siatkarek zawodniczki MKS-u Świdnica na własnym parkiecie zmierzyły się z zespołem SMS-u LO II Opole i okazały się lepsze wygrywając 3:1.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia świdniczanek 5:3. Z czasem nasz zespół powiększył przewagę głównie dzięki dobrej skuteczności w ataku.. Przez większą część pierwszego seta przewaga MKS-u oscylowała w granicy 2-3 punktów, ale rywalkom kilkakrotnie udawało się doprowadzać do remisu. W emocjonującej końcówce rywalki pokazały wyższość i wygrały 25:23. Drugi set był również bardzo wyrównany. Do stanu po 14 oba zespoły grały punkt za punkt. Dzięki skutecznym akcjom w bloku świdniczanki wyszły na prowadzenie 16:14. Do końca drugiej partii stopniowo powiększały prowadzenie i ostatecznie zwyciężyły 25:20. Trzecią partię MKS zaczął od dobrej gry blokiem dzięki temu uzyskał prowadzenie 4:2,  jednak SMS szybko doprowadził do remisu 5:5. Ten remisowy wynik utrzymywał się do stanu po 12, kiedy to podopieczne Krzysztofa Leszczyńskiego zdobyły 7 punktów z rzędu. Nasz zespół nie oddał prowadzenia do końca partii i pewnie wygrał trzeciego seta 25:17. Przez ponad połowę czwartej partii oba zespoły na zmianę zdobywały punkty. Kluczowy dla losów tej partii moment nadszedł przy stanie po 14, kiedy to MKS zdobył 5 punktów z rzędu i mieliśmy wynik 19:14. Do końca seta nasz zespół kontrolował wydarzenia na parkiecie i wygrał czwartą odsłonę  25:21, a cały mecz 3:1.

MKS Świdnica- SMS LO II Opole 3:1(23:25,25:20,25:17,25:21)

MKS: Lizner, Bernaciak, Małodobra, Sobolewska, Krusiewicz, Gancarz, Szczurek (libero)