Strona główna Sport Siatkówka MKS poszuka kolejnych punktów w Gliwicach

MKS poszuka kolejnych punktów w Gliwicach

0

Po bardzo dobrym meczu i zwycięstwie z zespołem Silesia Voley II Mysłowice/Chorzów, podopieczne Krzysztofa Leszczyńskiego  czeka kolejna konfrontacja ze śląskim zespołem. Tym razem rywalkami  MKS-u będzie ekipa AZS-u Politechniki Śląskiej Gliwice.

W ubiegłym sezonie Ślązaczki nie dały szans świdniczankom pewnie wygrywając oba spotkania. W Świdnicy gliwiczanki zwyciężyły 3:0 nie pozwalając zawodniczkom MKS-u na zdobycie choćby 20 punktów w każdym z setów. Spotkanie na Śląsku było już bardziej wyrównane. Dwa sety grano na przewagi. Jednak w tym spotkaniu zawodniczki MKS-u również schodziły z parkietu pokonane. Tym razem przegrały 1:3 w setach. W tym sezonie akademiczki z Gliwic zajmują dobre czwarte miejsce w tabeli (6 punktów), świdniczanki są szóste (5 „oczek:). Gramy na wyjeździe, o zwycięstwo może być bardzo trudno, ale nasze podopieczne nie zamierzają składać broni. Niezwykle trudno jest jednoznacznie wskazać faworyta, co gwarantuje duże emocje. Początek meczu w sobotę o godzinie 18:00 w Gliwicach.