WOŚP. Harcerze dowodzą ostatni raz

  45

  Od rana ponad 200 wolontariuszy z dwóch sztabów zbiera datki, a od 12.00 XX Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na świdnickim Rynku towarzyszą liczne atrakcje. Deszcz ustał i chętnych przybywa z każda minuta. – Mamy nadzieję, że pobijemy ubiegłoroczny rekord – zachęca harcmistrz Piotr Pamuła, komendant Hufca ZHP w Świdnicy. I dodaje przy tym – Harcerze organizują sztab WOŚP w Świdnicy po raz piąty i  ostatni.


  Zuchom, druhnom i druhom udało się wokół WOŚP-u w Świdnicy zgromadzić liczne grono przyjaciół i sympatyków. Wszystkie finały były zorganizowane perfekcyjnie. – Ciągle słyszymy jednak, że brakuje gwiazd, że nie ma telewizyjnych transmisji – mówi komendant. – Decyzję o rezygnacji podjęliśmy, bo brakuje nam wsparcia. Od miasta dostaliśmy 4 tysiące złotych na scenę, tymczasem potrzeba minimum 10 tysięcy na to, by choćby opłacić dojazdy zespołów. Grają za darmo, ale przecież potrzebne są  środki na paliwo. Nie możemy wydawać pieniędzy Hufca, a zresztą, nawet gdybyśmy chcieli, po prostu ich nie mamy. Ten wysiłek jest ponad nasze siły. Dlatego za rok nie podejmiemy się organizowania finału WOŚP, ale na pewno włączymy się do zbiórki.

  Dzisiaj każdy świdniczanin może się przekonać, jak sprawnie harcerze organizują zabawę na Rynku. Oczywiście nie sami, bo jest wiele organizacji i służb, które przygotowały atrakcje. Można zjeść pyszne ciasta upieczone przez drużynę “Wiarusy”, wyciągnąć los na loterii fantowej, kupić za datek książkę, obejrzeć motocykle i quady, podziwiać popisy młodych, utalentowanych świdniczan, posłuchać dobrej muzyki i wylicytować wiele przedmiotów, przekazanych na aukcję. Przy okazji oczywiście warto wrzucić datek do orkiestrowej puszki. – Dotychczas na szczęście nie było żadnych przykrych incydentów – zapewnia Katarzyna Czepil z KPP Świdnica.

  W ubiegłym roku dwa świdnickie sztaby zebrały w sumie 94 539, 45 złotych. Dzisiaj pierwsze dane poznamy około 17.00.

  Co warto zobaczyć:

  14.30 – 15.00 – pokaz ZUMBY i Spinning SHOW – Centrum Fitness Body Art

  15.30 – 16.10 – występ zespołu „SONNY BLUES”

  16.30 – 17.15 – występ zespołu “TANTUA”

  17.40 – 18.20 – występ zespołu „ZAKAZ WJAZDU”

  19.00 – 20.00 – GWIAZDA WIECZORU „ABBA COVER”

  20.00 – 20.20 – ŚWIATEŁKO DO NIEBA – pokaz fajerwerków przygotowany przez „Armagedon”

  20.20 – 20.40 – żonglerka POJAMI – pokaz w wykonaniu grupy Glingal Fireshow”

  W przerwach między występami – aukcje przedmiotów na rzecz WOŚP

  [photospace]

  • bibi

   No tak , na służbowy samochód dla pana prezydenta to kasa jest (120 tys.) a na pomoc w organizacji WOŚP to ciężko… Po prostu żenada..

  • Amtest

   Każdego roku to samo, nie potrafię sobie i innym wytłumaczyć, dlaczego władze miasta są tak oporne, aby wspomóc WOŚP. Panie Piotrze Harcmistrzu kochany, omińcie w tym roku w grudniu Urząd Miasta ze światełkiem betlejemskim, może to coś da do myślenia?

   • Kalafior

    Problem w tym, że urząd sponsoruje światełko – kupuje lampiony, zaprasza gości, kupuje barszczyk itp. więc bez urzędy chyba nic by nie było, bo harcerze kasy nie mają…

   • To co Pamuła powiedział na koniec ze sceny to po prostu żenada. Poskarżył się ludowi, który przyszedł na rynek zostawić parę złotych dla WOŚP. Wziął coś w swoje ręce i po prostu to go przerosło, jak sobie chłop nie radzi to może na samym początku powinien poprosić o pomoc. Jak się czegoś nie umie to się prosi o pomoc albo tego się po prostu nie robi. Ludzie tam przyszli się cieszyć a nie wysłuchiwać biadolenia gościa, który powiedział że wziął to na swoje barki ale już nie daje rady. Zadanie go po prostu przerosło.

    • radek

     masz szanse zrobic to w przyszlym roku wez kolegow z podworka i zrob sztab orkiestry wezmiecie zaskorniaki ze skarpety i zobaczysz jakie to sa koszty i logistyka… ale taki mistrz organizacji jak ty przeciez to potrafi z palcem w nosie… zenada to twoj komentarz i tyle

     • Daj harcerzykom worek pieniędzy to zrobią wszystko! Ot każdy głupi potrafi!

    • pola

     Dlatego ja nie trawię tej sztucznej atmosfery i tych płaczków harcerzy.Dawno temu bo w roku 1987,chciałam należeć do harcerstwa,ale po obozie w Niesulicach(sierpień,opiekunka Dorota,Ryszard i inne wynalazki),powiedziałam kategoryczne NIE!!!Takiego bajzlu,braku organizacji i kur..twa nie widziałam.Także ja dziękuję.

  • gość

   Gdyby to była kwesta organizowana przez Biskupa, to p. Prezydent ani chwili by się nie zastanawiał nad przekazaniem środków. Dziękujemy świdnickim harcerzom i druhowi komendantowi za zaangażowanie i wielkie serce!!!!

  • Tak to jest, a starosta? na furę za ponad 100 tys. też miał.Jeden wart drugiego.Panowie prezydenci i starostowie tak zwani! Nie życzę Wam,żebyście kiedykolwiek mieli dziecko, które uzależnione jest od pomocy orkiestry w tym dzikim kraju.Miejcie się dobrze!nawet nie komentuję, bo szkoda słów…

  • mr

   dziękujemy Komendzie Hufca ZHP Świdnica!
   Panie Prezydencie – to kpina!

   • lovely

    Hufiec nie miał nawet smyczy dla wszystkich wolontariuszy – Pan prezydent mógł chociaż to sponsorować ;x

    • SASIAD

     z tego co wiem i widzielm smycz byla przyslana z sztabu wosp z kazdym identyfikatorem 🙂

     • no tak ale jak ktoś nie ma argumentów to pisze bzdury

  • A może sztab WOŚP w Świdnicy powinien się zwrócić o refundację kosztów organizowania zbiórki na rzecz WOŚP do fundacji Jerzego Owsiaka a nie do prezydenta Świdnicy ?
   Przecież fundacja Owsiaka WOŚP pobiera z całej uzbieranej kasy 20 czy też 30% na koszty jakie ponosi w związku z działalnościa fundacji.

   • Baagh

    Zamiast pieprzyć bez sensu o 20 czy 30%, zajrzyj sobie mały zawistniku do sprawozdań finansowych Fundacji (są upublicznione w necie i wielokrotnie kontrolowane).

   • smutna

    Fundacja Jerzego Owsiaka co roku czytelnie i Publicznie składa sprawozdanie z tego ile uzbierali ile na co wydali , co i za ile kupili ! W przeciwieństwie do Caritasu Sprzęt Orkiestry widoczny jest w Każdym szpitalu . Nasi Włodarze ZNÓW pokazali że kto Tu rządzi Pleban , Pan i Aptekarz . Jak by Dec coś takiego robił to i by Włodarze byli a tak po co ?

  • Zgadzam się z Baah pieprzycie głupoty

  • A kto i jakom ma brykę to jego sprawa a Biskupa i władz nie tykajcie ruszcie swoje cztery litery i dopiero komętujcie ^&%&

   • “jego sprawa” jak mówisz, ale jak kupi za swoje, a nie za publiczne, czyli twoje i moje podatki

   • pola

    Pasą się za nasze wspólne pieniądze,a niektórzy jak widać mieli za daleko do szkoły…

  • Anita

   Tutaj jest rozliczenie WOŚP z poprzednich 5 lat. Bardzo ciekawa lektura.
   Liczby nie kłamią.

  • Baagh,
   o jakiej zawiści pleciesz ?
   Po prostu dałem luźną propozycję co do kosztów WOŚP w Świdnicy i tyle.
   A tak na marginesie, to dwa razy brałem udział w zbiórce jako wolontariusz w WOŚP i zawsze puszka była pełna. Więc nie pieprz mi bzdór o zawiści dobrze.

  • To ja

   A gdzie jest pani Alicja Synowska i reszta????Wszędzie się lansują na zdjęciach,parady w sukniach itp,a dzisiaj zabrakło władz???Tyle razy odmówiła pomocy,czasem w najtrudniejszym momencie, to i po co teraz wystawić nosek…

  • weto

   Harcerzom BARDZO dziękujemy, pseudo prezydentowi JUŻ dziękujemy.
   Tak bym to ujął, a miasto nie dało bo pewnie do kongresu braknie. Żałość.

  • MM

   Jakoś mnie to nie dziwi.Nasze pseudo władze nie potrafią zorganizować nic dla miasta a dopiero mówić o pomocy.Żenada i tyle w temacie.Świdnica to się zaczyna robić jak klasztor.

  • sanvita

   Wiem ile pracy i serca kosztuje zorganizowanie takiej imprezy. Widać ,że jednak ZHP to nie przeżytek!
   Dziękujemy!

  • olo

   Kochane trole zamiast chrzanić bezproduktywnie zorganizujcie się i przejmijcie pałeczkę od harcerzy. Pokażcie klasę, spryt i dobrą zabawę. Co chyba Wam zależy?

   • mis

    Olo, robisz wszystko by zeklasować WOŚP wiec nie masz głosu w tej sprawie.
    Pędź.

  • borys

   To swietnie, ze jest jeszcze ktos kto sie angazuje, ktos kto ma chec pomagac! Tylko ile pieniedzy zebrano w Swidnicy? Koszty tego przedsiewziecia sa chyba bardzo wysokie, skoro harcerze potrzebuja wsparcia od miasta w wysokosci 10000 zlotych… To moze zbyt daleko idace porownanie, ale ton wielu wypowiedzi, nie tylko w tej dyskusji, jest zastanawiajacy… Czyzby radosna WOSP przeradzala sie w twor typu WHW…?

  • mis

   Nie wiem jak Wy ale żeby wrzucić datek nie potrzebuję gwiazd na scenie.
   A “gwiazdy” powinny dopłacać że w taką okoliczność maja zaszczyt wystąpić jeśli czują potrzebę.

   • Kalafior

    Trafna uwaga Misiu!

  • jak amen w pacierzu!

  • bartek

   ciekawe czy gdyby Caritas chciał zorganizować podobny koncert do jednej ze swoich zbiórek (żywności czy pieniędzy) to byłoby tylu chętnych, żeby wydawać pieniądze miasta na zapraszanych przez nich artystów?

   poza tym, tak jak pisze mis powyżej, czy potrzebny jest akompaniament ze sceny, żeby wrzucić kasę do puszki? jeśli tak, to może lepiej zaprosić zespoły, które nie potrzebują pieniędzy na benzynę (jak chociażby koncertujące wczoraj w Baszcie 4 kapele)?

  • mr

   to nie chodzi o to, że powinny być gwiazdy i wtedy wrzucę do puszki! popatrzcie na inne miasta, nie raz biedniejsze od Świdnicy ale tam miasto pomogło i impreza WOŚP trwała o wiele dłużej i była ciekawsza, a nie jak u nas… fajerwerki i cześć jak czapka do domu! można by w ten dzień bawić się dłużej, nie uważacie tak?

   • mis

    Jaką mamy władzę – każdy widzi i oo czym tu dyskutować.

    • Skrzacik

     Jacy mieszkańcy taka zabawa. Chcecie mieć wszystko podane na tacy – dajcie zespoły, dajcie jeść i pić, żeby jeszcze była pogoda a ja wtedy łaskawie przyjdę i wrzucę złotówkę. A potem jeszcze ponarzekam na forum, że było do d.

  • dyrygent

   BRAWO ZHP!!!

  • Łukaszenka

   Głupi jesteście malkontenci. Organizują każdą akcje charytatywną ponosi się koszty i nie da się tego obejść. Nie podoba się to nie wspierajcie, nikt was do tego nie zmusza. Czujecie się że Jurek Was okrada to zgłoście się do niego, odda wam pieniądze.

   • Łukaszenka

    To oczywiście do tych wielce oburzonych komunistów oburzających się że artyści też chcą zjeść grochówki, bądź ci więksi pobierają gażę za koncert.

    Tajemnicą też nie jest że Rydzykowski odłam kościoła rządzący u nas nie lubi szarlatana Owsiaka więc miasto nie będzie aktywniej się włączać w akcje tak jak to bywa w innych miastach.

  • Maciej

   Witam organizacja fatalna. Sztab harcerek zajmującymi się zabawkami zachowywał się karygodnie. Zabawki zdarzały się uszkodzone jak i brudne. Na dodatek zle podpięte numerki, które potem było trudno odnależć wśród sterty nie ułożonych zabawek. Na dodatek jeśli ktoś nie odnalazł swojego numerka z zabawką dostawał zabawkę z worka która nie miała numerku. Natomiast jak już zabawka się znalazła dostawał ją ktoś zupełnie inny kto jej nie wylosował. Harcerka która miała ze sobą pojemnij z losami za 5 złotych co chwilę chowała jakiś los w rękaw lub do kieszeni przez co nie dopuszczała do prawidłowego losowania. Mimo, iż zostało to zgłoszone osobie pilnującej tej grupy harcerek to ona nie zareagowała a dziewczynka dalej robiła co chciała. Uważam, że zostało to bardzo zle zorganizowane. Wiem, że nie jeden rodzic to potwierdz bo widziałem jak się denerwowali jak nie odnajdywała się nagroda. Niektórzy przychodzili po 10 minutach i dalej nic nie mieli.

   • radek

    przyszedles po zabawke czy wspomoc wosp?? a jak sie chce cos nowego to sie idzie do sklepu z zabawkami a nie wylewa zale w dwoch tematach na tym forum…

    • Radku pilnuj lepiej tej swojej zbieraniny. Widać że jesteś tak zadufany w sobie i w tym co robisz, że nie widzisz błędów jakie harcerzowi nie pasują,a gdzie rzetelność pilność, i inne cechy harcerza. niedługo jak ktoś zwróci uwagę że harcerz kradnie też staniesz w jego obronie. Od dawna zapominasz się chłopie. Kubeł zimnej wody na głowę!!!

  • swidniczanin

   Co ma Urząd do tego, jako Przeydent Miasta pomógł finansowo na ile mógł przez cały rok są jeszcze inne imprezy które też powinien wesprzeć. Świat się nie kończy tylko na WOSP. Pozatym czy do wrzucenia pieniędzy do puszki potrzebny Ci Artysta na scenie ? Podziękuj za to co dał, i wesprzyj sam trochę a nie tylko narzekać i narzekać
   A ZHP to już jak firma jak nie będzie korzyści to nie przyjdą,
   A ja się pytam czy w statusie harcerza nie ma pomocy słabszym, czy nie można zbierać pieniedzy, kwestować bez sceny w rynku ? Czy jest potrzebny do tego taki rozgłos ?
   Miałem całkiem inne zdanie o ZHP !
   Brak słów …